Private Equity and ReStructuring and Environmental and Utility Services

CZ EN

sofial sofial
PERSEUS Group

  • Jsme Vám blízko
  • Komplexnost služeb
  • Unikátní zkušenosti
  • Ryze soukromá společnost
  • Zájem klienta nade vše

Zjistěte více...

Úvod

Kdo byl Perseus?

Perseus byl synem vládce bohů Dia a ženy jménem Danae. Král Polydektés na ostrově Serifu se chtěl Persea zbavit, aby se mohl oženit s Danae. Poslal proto Persea pro hlavu Gorgony Medusy. Perseovi se ji ale za pomoci Herma a Athény podařilo získat.

Při návratu zachránil Perseus dceru krále Kéfea a Kassiopeie jménem Androméda, vydanou na pospas mořské obludě – Krakenovi. Po návratu na ostrov Serífos s ženou Andromédou ukázal Perseus Polydektovi uťatou hlavu Medusy a ten při pohledu na ni zkameněl. Hlavu Medusy pak Perseus věnoval Athéně a od té doby tvořila hlava Medusy emblém jejího štítu.

Podle mýtu je Perseus zakladatel města Mykén. Hlavní postavy této báje (Androméda, Kéfeus, Kassiopeia a Perseus) byly proměněny ve hvězdy a pozdviženy na oblohu, kde září jako souhvězdí….

Malá československá encyklopedie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


projekty

Naše poslání

Lokální působení na rozvíjejících se trzích je klíčové, protože pouze místní společnost s kontakty a znalostmi zahraničních standardů má ty nejlepší předpoklady důkladně porozumět potřebám svých klientů. Svoji schopnost úspěšně podnikat na trhu střední a východní Evropy...

více zde
projekty

Realizované projekty

Zjistěte více informací o projektech realizovaných skupinou PERSEUS Group.

více zde
projekty

Tým PERSEUS

Zjistěte více informací o členech týmu PERSEUS Group

více zde
baner baner