Private Equity and ReStructuring and Environmental and Utility Services

CZ EN

sofial sofial
PERSEUS Group

  • Jsme Vám blízko
  • Komplexnost služeb
  • Unikátní zkušenosti
  • Ryze soukromá společnost
  • Zájem klienta nade vše

Zjistěte více...

Historie

 

Členové týmu PERSEUS Group se před založením podíleli v různých státních a soukromých, místních a zahraničních službách na následujících projektech:

1996

Založení a výkonný management první české nebankovní work-outové instituce:

ČESKÉ FINANČNÍ S.R.O.

Stoprocentní dceřiná společnost České národní banky, objem spravovaných aktiv přes 1,7 miliard euro ve formě nesplácených pohledávek a cenných papírů převzatých od malých a středních bank v rámci programů vyhlašovaných ČNB realizace historicky prvního prodeje balíku nesplácených pohledávek, prvního krizového managementu ve společnosti Spolchemie, a.s., první kapitalizace pohledávky, apod. v rámci České republiky, aktivní účast na několika nucených správách a likvidacích malých a středních bank.

1999

Poradenství pro konsorcium amerických investičních bank LAZARD Frerés a LATONA Associates při jejich působení v regionu střední a východní Evropy.

Nejvýznamnějším bylo správcovství Revitalizační agentury, a.s. Tato agentura měla za úkol restrukturalizaci a prodej velkých českých společností TATRA Kopřivnice, a.s., ZETOR Brno, a.s., VITKOVICE, a.s., ŠKODA Plzeň a Hutní montáže Ostrava, a.s. Konkrétní zodpovědnost za jediný úspěšně dokončený projekt TATRA, a.s. – finanční restrukturalizace kapitalizací pohledávek a prodej strategickému investorovi TEREX Corporation.

2002

Založení společnosti PERSEUS Consulting, s.r.o.

Jako první části skupiny PERSEUS Group s poradenskými aktivitami na území České a Slovenské republiky. Ukončení spolupráce se společností ODIEN (transformované konsorcium Latona&Lazard) a převzetí přímé spolupráce s jeho zahraničními vlastníky v oblasti konkrétních restrukturalizací a přímých investic.

2003

Založení společného podniku ODIENSEVIS Investment & Restructuring Services a.s.

2005

Zahájení aktivit v dalších zemích – Chorvatsko, Bulharsko, Turecko v oblasti poradenství státním i soukromým subjektům při různých restrukturalizačních a privatizačních transakcích. 

2006 a 2007

Navázání dlouhodobé spolupráce s několika globálními finančními investory při identifikaci investičních příležitostí do podhodnocených aktiv v rámci regionu střední a východní Evropy:

  • Credit Suisse Securities (Europe)  Ltd
  • Mellon HBV Alternative Strategies
  • Black River Asset Management
  • Camulos Capital
  • Value Recovery Capital

2009

Navázání spolupráce s anglickou privátní investiční skupinou FLAME Consulting z Manchesteru, která od roku 2010 přerostla v exklusivní investiční a restrukturalizační poradenství při akvizičních aktivitách v rámci střední Evropy.

2012

Zahájení vlastních strategických investičních projektů nejprve v sektoru recyklací odpadu a developmentu nemovitostí a následně v sektoru dodávek technologií do stavebnictví.

2013

Transformace skupiny PERSEUS Group s jednotlivými částmi:

Podrobnější informace o jednotlivých referenčních transakcích a mandátech naleznete v sekci Realizované projekty.

 

2017

Ukončení přímých investic skupiny z důvodu krachu divizí stavebních technologií a recyklace. Skupina se dále soustřeďuje pouze na řízení svých realitních aktivit a poradenství v oblasti restrukturalizací a fúzí zejména v oblasti problémových aktiv.

 


projekty

Naše poslání

Lokální působení na rozvíjejících se trzích je klíčové, protože pouze místní společnost s kontakty a znalostmi zahraničních standardů má ty nejlepší předpoklady důkladně porozumět potřebám svých klientů. Svoji schopnost úspěšně podnikat na trhu střední a východní Evropy...

více zde
projekty

Realizované projekty

Zjistěte více informací o projektech realizovaných skupinou PERSEUS Group.

více zde
projekty

Tým PERSEUS

Zjistěte více informací o členech týmu PERSEUS Group

více zde
baner baner